content detail

Microsoft vydal již 23. zprávu o bezpečnosti: Security Intelligence Report

Post by: 08/04/2018 0 comments 194 views

Společnost Microsoft vydala svou již 23. zprávu o bezpečnosti – Security Intelligence Report (SIR). Zpráva podává přehled o hrozbách a pomůže zákazníkům lépe porozumět aktuálním datům o zranitelnostech, ohroženích, malwaru a útocích v prostředí internetu. Poslední vydání vychází z dat v období únor 2017 až leden 2018.

Microsoft vydal již 23. zprávu o bezpečnosti: Security Intelligence Report
Microsoft vydal již 23. zprávu o bezpečnosti: Security Intelligence Report

Mezi klíčová zjištění SIR patří

Botnety nadále v celosvětovém měřítku napadají miliony počítačů a jsou příčinou jejich zavirování starými a novými formami malwaru. Infikované počítače jsou zapojovány do činnosti botnetů s cílem vytvářet velkou infrastrukturu, kterou kyberzločin využívá k získávání citlivých údajů a vydírání obětí, obdobně jako tomu je v případě tzv. ransomwaru. Hackeři nemusí vyvinout velké úsilí k tomu, aby byli úspěšní. Útočníci se více soustředí na jednodušší metody, jako je např. sociální inženýrství, oproti náročnějším (co se času i úsilí týče) metodám typu obcházení bezpečnostních opatření. “Hackeři využívají slabin na straně uživatelů, kteří zanedbávají zabezpečení svých počítačů a odkládají aktualizace softwaru,” komentuje aktuální trend Petr Klement z Microsoftu. “Přitom jen včasná bezpečnostní aktualizace operačního systému a dodržování zásad bezpečné práce s počítačem zajistí ochranu před nejnovějšími útoky.”

Ransomware (vyděračský software) je nadále jednou z nejpopulárnějších metod využívaných kyberzločinci k získávání peněz od obětí útoků. Česká republika se řadí mezi země s nejnižším výskytem ransomware útoků. S průměrem 11,4 % a méně se ČR řadí také k zemím jako USA, Finsko, Dánsko nebo Irsko s nejnižším průměrem výskytu škodlivého nebo nechtěného softwaru. Česká republika a Slovensko patřily k zemím nejvíce zasaženým botnetem Gamarue známým pod jménem Andromeda. Tato botnetová síť byla v minulém roce zneškodněna specializovanou jednotkou Microsoftu pro vyšetřování kybernetické kriminality (Digital Crimes Unit) také díky spolupráci se společností ESET.

Zpráva Microsoftu také ukazuje, že k tomu, aby firmy a instituce udržely krok s novými a proměnlivými kyberútoky, musí přijmout strategii, která bude hrozby identifikovat, reagovat na ně a chránit je tak před nimi. Díky vývoji silných bezpečnostních produktů a řešení, jedinečnému porozumění hrozbám a silným partnerstvím pomáhá zákazníkům Microsoftu zůstat v bezpečí.

Zdroj: news.microsoft.com

About author

Martin Kohout

Správa a content webů. Pracovně s Applem. Technologické novinky o smartphonech.

Website: http://win10.cz
×

Comments are closed.